Altay Mekanik Havalandırma Kanal Temizliği

7/24 Destek

Kesintisiz Hizmet Anlayışı

+90 212 274 32 06

Bizimle İletişime Geçin

Sağlığınıza İyi Bakın, Sağlık İçin İyi Bakım!

Günümüzde hemen hemen her ortamda yer alan mekanik iklimlendirme sistemleri, kullanıcılarına büyük bir konfor sağlamaktadır. Ancak hayatımıza konfor katan bu araçlar periyodik bakımları yaptırılmadığı ya da kullanım koşullarına uyulmadığı takdirde pek çok hastalığa sebebiyet vermektedir. Özellikle plaza ve rezidans gibi dış hava aktarımı olmayan mekânlarda, sadece iç hava çevrimi ile çalışan klima cihazları bu ortamlarda düzenli olarak bulunan bireylerin; lejyoner enfeksiyonu, astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına yakalanmasını kolaylaştırmaktadır. Çünkü soluduğumuz havanın içerisinde; oksijen, azot ve karbondioksitin yanı sıra yüklü miktarda toz, toz akarları, polen, hayvan tüyleri ve deri döküntüleri de yer almaktadır. Gözle görülmeyen bu mikroskobik maddeler nefes yoluyla alınarak alerjik reaksiyonlara sebep olmakta ve  nefes almayı güçleştirmektedir.

Sağlıklı ve rahat bir nefes alabilmek için yaşam alanlarınızdaki havanın tazelenmesi, iklimlendirme cihazlarınızın ve havalandırma sisteminizin konstaminasyon yaratan alerjen unsurlardan temizlenmesi gereklidir. Hepa filtreli hava temizleme cihazları, havada bulunan; hayvan tüyü, toz akarı, mantar sporu, polen, sigara dumanı ve atık gazları iyonize ederek % 90 oranında azaltır ve çalıştığı süre boyunca yaşam alanlarınızın havasını temiz tutar. Hepa filtreler, elektrostatik filtrelere oranla performansından hiçbir şey kaybetmeden çalışarak sürekli bir vantilasyon gerçekleştirir. Bu sayede yaratılan hava akımı, alerjen maddeleri hava temizleme cihazının içine çekerek yaşam alanlarınıza yerleşen alerjenlerden arınmanızı sağlar. Hepa filtreleri her ne kadar bulunduğunuz ortamı temizlesede, partikül yakalama konusunda ”Gerçek Hepa” (True Hepa-%99.97) filtreli hava temizleme cihazları kadar etkili değildir.

Yaşam alanlarınızın gerçek anlamda alerjen maddelerden arındırılması ve havasının temizlenmesi için belirli periyotlar hâlinde Gerçek Hepa filtreli özel makine ve ekipmanlarla hava kanalı temizliği ve bakımı yapılmalı; bu işlemin ardından hava kanalları özenle dezenfekte edilerek serpantinlerden arındırılmalıdır…