Altay Mekanik Havalandırma Kanal Temizliği

7/24 Destek

Kesintisiz Hizmet Anlayışı

+90 212 274 32 06

Bizimle İletişime Geçin

Tehlikeyi İçinize Çekmeyin!

Farkında mısınız? Kapalı ortamlarda aldığınız her nefes sağlığınızı tehdit ediyor.  Hava kalitesinin düşük olduğu bir kapalı alanda, aldığınız nefes size neler kaybettirir hiç düşündünüz mü?

Ortalama bir insan, vaktinin yaklaşık %90'ını kapalı alanlarda geçirmektedir ve kapalı alanlarda temiz hava dolaşımını sağlamak için de ısıtma, soğutma sistemleri ve havalandırma kanalları gibi sistemler kullanmaktadır. Ağır bir şekilde kirlenmeye maruz kalmış hava sistemleri, insanlar üzerinde olumsuz etkiler oluşturarak açıklanamayan hastalıklara ve verimlilik kaybına neden olur. Havalandırma kanallarının kirli olması; özellikle yaşlılar, alerjik hastalar, solunum ya da kalp ve damar hastalığı olan kişiler gibi iç hava kalitesinden aşırı etkilenen gruplar için büyük tehlike oluşturmaktadır.

Hava kalitesi hakkında yapılan pek çok araştırma, kapalı alanlardaki hava kalitesinin dış ortamdaki hava kalitesinden çok daha düşük olabileceğini ispatlamıştır. Bunun en büyük nedeni ise iç hava kalitesinin; bakteri, küf, akar gibi çeşitli kontaminasyon unsurları tarafından kirletilmesidir. Hava kalitesinin sağlığımız için taşıdığı önem düşünülünce, aldığımız her nefeste ortadaki tehlike gün yüzüne çıkmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre; son 10 yılda klima sistemlerinden kaynaklanan klinik vakalarda büyük bir artış söz konusudur. Teşhis zorluğu nedeniyle klimatize ortamlarda yaşayan kişiler için büyük bir risk unsuru oluşturan Hasta Bina Sendromu (Sick Building Syndrome) , vücutta çeşitli komplikasyonlara sebep olmaktadır.

Şiddetli baş ağrıları,  gözlerde kızarıklık ve sulanma, kronik yorgunluk hissi, baş dönmesi, mide bulantısı, öksürük, geniz akıntısı, üst solunum yolu enfeksiyonları, güçlükle nefes alma, iştahsızlık, kaşıntı ve deri döküntüleri gibi rahatsızlıklara yol açan kirli havalandırma sistemlerinin olumsuz etkilerini en aza indirgemek ve Hasta Bina Sendromu'ndan korunmak için havalandırma kanalları, belirli periyotlarla profesyonel kişiler tarafından temizlenmeli, tamir ve bakım işlemleri itinayla yapılmalıdır.